Arka Sokaklar

AsK, Hüzün, MuTluLuk, Dostluk...

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

alp korkmaz röportaj

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Kadın

MesajKonu: alp korkmaz röportaj   Salı Ekim 07 2008, 09:57

ARKA SOKAKLAR DİZSİNİN AŞIK ALİSİ ALP KORKMAZ HAKKINDA MERAK EDİLENLERİ TERNDY OKURLARIİÇİN YANITLADI..

ARKA SOKAKLAR DİZİSİNDEN ÖNCE SENİ TANIMIYORDUK.DİZİDEN ÖNCE NELER YAPIYORDUN?

EVEET DİZİDEN ÖNCE TANINMIYORDUM .ÇÜNKÜ ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ İÇİN AMERİKAYA GİTMİŞTİM.AMERİKADA RADYO TELEVİZYON EĞİTİMİ ALDIM.TÜRKİYEYEYE GELDİM VE CNN TÜRKTE STAJ YAPTIM.TEKRAR AMERİKAYA DÖNÜP OKULUMU BİTİRDİMNEW YORKUN E ÖNEMLİ BROADWAY MÜZİKAL OKULLARINDAN BİRİ OLAN EİGHBORHOOD PLAYHOUSE SCOOL OF THEATRE DA TİYAYROLCULUK EĞİTİİ ALDIM VE TÜRKİYEYE DÖNDÜM..

RADYO VE TV OKUKEN KAMERA ARKASINDAN KAMERANIN ÖNÜNE GEÇMEYE NASIL KARAR VERDİN?

okulda seçmeli ders olarak drama vardı.bne de dramadersleri sayesndeoyuncu olmaya karra verdim.aslında 20 yaşındayken haberci olmakistiyordm.ciddi ciddi haber peşinde koşmak istiyordum.ama staj yaptıktan sonra kendimi oişte çok iyi ifade edmeyeceğimi düşündüm.oyunculukta istediğimi bir şeydi ve drama dersleri nedeniyle oyuncu olmaya karra verdim.ve bu şekilde kulvar değiştrdim.

ARKA SOKAKLAR DİZİSİNE BAŞLAMADANÖNCE FARKLI PROJELER İÇİNİŞ GÖRÜŞMELRİN OLDUMU?

hayır olmadı.yurt dışından geldiktensonra türkiyede bu meslek adına neler yapılması gerektiğini merak ettim ve bir tanıdık vassıtasıyla erler filme gittim.oraya gidiş nedenim sadece bili almaktı.daha sonra bana bu diziden bahsettiler ve ali diye bir karakterinolduğun sölediler.ali vardı ama aslaınd yoktu!hemen her bölümde gözükecekti ama arka planda kalacktı.daha sonra deneme çekimi oldu ve arka sokaklar dizsine başlaım.1 sene boyunca dizide nerdeysehiç yoktum.rolüm daha sonraları benmde çabamla arttı.aliyi birazda ben yarattım diyebilirim..

BİR TİYATROCU OLARAK UÇ ROLLERİ CANLANDIRABİLİR MİSİN?

bir oyuncu kendinioyuncu oalark görüyorsa her rolü olmalı ve kabul etmeli.diye düşünüyorum.önce insanınkendini bilmesi lazımve ;ben bu karakteri canlandırabilirmiyim?diye kendisine sorması gerkeli şunaki deneyimim belki yeterli olmaybilir.ama benimuç noktamyok.ben oyuncu olarak her rolü oynarım ve oynamakta isterim.bana rol teklif edildiğinde önce durur ve;üstesindne gelebirmiyimdiye düşünürüm.fakat özlelikle oynama istediğimbir rol yok.arka sokaklar dizisinde ekibinçırağı olarakgözüküyorum.yenibir projede daha ciddi rollerde oynamak isterim.

DİZİDEKİ ALİ ÇOK SESSİZ SAKİN UTANGAÇBİRİ.PEKİ SENGÜNLÜK HAYATINDA NASIL BİRİSİN?

alinin o yönleri bana hiç benzemiyr.hiç utangaç biri değilimdir.gayet svecen ve hümanit bir yapım var.kız arkadaşlarımma karşı da gayet samimiyimdir.ama hoşlandığımda pat diye söyleyemm.tipik bir balık burcuyum.tabii aliile enzer yönlerimiz de vari.mesela dizdeki hüsnü ve mesutla olan sahnelerdeki samimimiyet ai kardeş ilişkileri biz gerçek hayatta hepbirlikteyiz.

DİZİNİN YAYINLANDIĞI AKŞAMLAR EKRAN BAŞINDAMISIN?KENDİNİ İZLERKEN ELEŞTİRDİĞİN OLUYORMU?

takip edebildiğim kadar izliyorumizlediğimzmanlar kendii ölesiye eleştiriyoru.ele diziye yeni başladığımda bunuçok yapıyordum.çünkü bentiyaotroculuk eğitimi aldım.kamerayı hiç görmedim.saolsu yönetminim bana çok destekoldu.ama dediğimgibi kendimi ölesiye eleştirdiğimzaanlar oluyor.

YAPMAYI İSTEDİĞİN PROJELER VARMI?

yaz için bir kaç sinema filmi teklifi geldi.inş önümüzdeki yaz bir sinemefilminede rol almakistiyorum.ali gibi değil de bambaşka bir karkteri calandırmayı tercih ederim.

DİZİ BAYAĞI BEREKETLİ GAMZE ÖZÇELİK İLE UĞUR PEKTAŞ AVLENDİLER.SİZDE PINAR AYDILA EVLENMEYİ DÜŞÜNÜTORMUSUNUZ?

hayır böle birşeyyok hiçbir zmanda olmadı.pınar zaten dizidnde ayrıldı.neden böyle söylentiler çıktıbilmiyorum.belkide dizide sevgili rolünde oladuğumuz içindir.insnların u tür söylentileri çıkarmaları normal.pınar ın zaten bir sevgilisi var.benimde uzun zamdır sevgilimyok.

SEVGİLİ KRİTERLERİ NELERDİR?NASIL KIZLARLADAN HOŞLANIRSIN?

çok güzelolsun sarşın olsun mavi gölü olsun gibi kriterlerimyok.benim tek kriterimekstra bir şeyi olması.mesela son 2-3sevgilim ya müzisyen yada oyuncuydu.benim seveceğim benimhoşlanacağımşeylerin olması gerekli.mesela bir sevgilim vardı geceleri bana kanun çalrdı.biri çok iyi oyuncuydu.bana şiirler okurdu sevgilimçirkin olsun demiyorum ama ekstra bir şeyi olsun.herhangi bir şey ama ekstarda birşey.

AYNI SETTE ROL ELDĞIN BİRİYLE İLİŞKİ YAŞAR MISIN?

nedne yaşamımki.sonuçta buaşk ne zman geleceiği belli olmaz

ŞİMDİYE KADAR YAŞADIĞIN EN BÜYÜK PİŞMALIK NE OLDU?

çokbüyük pişmanlıklar yaşamadımamabir kız arkadaşıma yeteri kadar değer vermediğimiçin pişmanım..

Kullanıcı profilini gör http://arkasokaklarekibi.yetkin-forum.com
gfb_boss
Arka Sokaklar Ekip üyesi
Arka Sokaklar Ekip üyesi

Erkek

MesajKonu: Geri: alp korkmaz röportaj   Salı Ekim 07 2008, 13:07

pylaşım için tşkler
Kullanıcı profilini gör http://www.bakiyoruz.net
gamzem
arka sokaklar tayfası
arka sokaklar tayfası

Kadın